עמותת טאי צ'י צ'ואן וודאנג ישראל
טאי צ'י - מאמרים, חדשות ופרסומים טאי צ'י - קישורים ותמונות טאי צ'י - רשימת מורי טאי צ'י טאי צ'י - סגנון וודאנג טאי צ'י צ'ואן יסודות טאי צ'י - עקרונות ואיפיונים
סדנת טאי צ'י שבת 22.9.12

  למורי ותלמידי וודאנג שלום,
 • כבעבר אקיים סדנת שבת בפארק הירקון בת"א, מול רח' קוסובסקי 50.
 • הסדנה מתאימה למתחילים וותיקים ועשויה להמשך קצת יותר מ-5 שעות, החל מ-10 בבוקר.
 • במוקד הסדנה: טכניקות הגנה עצמית על בסיס התבנית הארוכה וכן ישומים של תבניות פוש-האנדס. נשקים יתורגלו רק אם ישאר זמן. בפתיחה ובסיום - תבניות.
 • מחיר : 150 ש"ח, מחיר למורים: 115 ש"ח.
לפרטים:
דב ויסברגר, טלפון: 054-5504503
אימייל: wudangisrael@gmail.com

אודה על אישור הגעה מראש.
להתראות, דב.

טאי צ'י צ'ואן - שיעורים פרטיים

 • טאי צ'י צ'ואן היא אומנות לחימה סינית עתיקה
 • שיטת וודאנג כאומנות לחימה שמשלבת הגנה עצמית, תנוה נכונה וכושר גופני.
 • השיטה מתאימה מבחינה טיפולית לבעיות בריאות בתחום הגופני והמנטלי
 • ראש השיטה בישראל, מרכז קורסי המורים במכללת וינגייט, מוסמך מנהל הספורט, מנותן שיעורים פרטיים בבית הלקוח.
לפרטים:
דב ויסברגר, טלפון: 054-5504503
אימייל: wudangisrael@gmail.com


פתיחה של הבית ספר החדש לטאי צ'י צ'ואן

תוכלו ללמוד אומנות לחימה סינית עתיקה.
* כושר * בריאות * * מדיטציה * לחימה *

השיעורים מתקיימים במרכז אומנויות הלחימה באצטדיון טדי, מלחה, ירושלים. מתאים לבעלי רקע בא. לחימה , גילאי 16-50, או חסרי רקע

המדריך הראשי sifu דב ויסברגר, ראש השיטה בישראל ומרכז התחום במכללת וינגייט.

לפרטים והרשמה

דב, טלפון: 054-5504503, מרכז אומנויות הלחימה במלחה: 02-6409555

אימייל: wudangisrael@gmail.com


המורה צור בן ישי מעביר קורס בחיפה
טאי צ`י למודעות גופנית ושליטה עצמית. נפתחה קבוצת טאי צ`י ייחודית, תרגול בסגנון וו - דאנג, בחיפה.
פרטים בחוגל
קורס טאי צ'י בקיבוץ געתון.
בקיבוץ געתון שבצפון מתנהל קורס טאי צ'י וודאנג עם שי רביד.
ימי רביעי בין 20:30 - 22:30.

פרטים אצל שי.

שי, 054-4312785
או במייל
shay_ravid@hotmail.com
הגיע ספר חדש של דן דוקרטי "Decoding the classics for the modern martial artists" הוצאת crowood press
ספרי טאי צ'י של סיפו דן דוקרטי

ברשותי למכירה החומר הרשום מטה:
 • ספר "אינסטנט טאו"
 • חוברת החנית
 • CD של קלאסיקה

 • ספרות מקצועית מומלצת

  כל הספרים ניתנים לרכישה באמצעות אתר Amazon לחץ כאן לקישור

  ספרים בדגש על סגנון Wudang

  Complete Tai Chi Chuan - Dan Docherty (Crowood Press) המחברת ראש השיטה באירופהת סוקר את התפתחות האמנות מראשיתה, את עקרונותיה, ומסביר את מרכיביה. בספר יש תצלומי סדרת ה-form עם הסברים וחומר רב ערך בנושא הניי-קונג

  Instant Tao - Dan Docherty (Red Cinnabar) תרגום ופרשנות של שני כתבים קלאסיים של הטאי צ'י עם תצלומים המדגימים את הישום של העקרונות המופיעים בהם. ספר קטן המחזיק מרובה.

  The Practice of Wudang Tai Chi Chuan - Ian Cameron (Golden Horse Classics 1997) המחבר, אחיו לקונג-פו של ראש השיטה והמערבי הוותיק ביותר בסגנון, מדגים בספר את התבנית הארוכה, את התבניות הבסיסיות של push hands ואפליקציות נבחרות. ספר מרובה תמונות. טוב למתחילים.
  לאתר של איאן קמרון www.five-winds.co.uk/

  Wutan Tai Chi Chuan - Cheng Tin Hung and Dan Docherty, Hong Kong הספר הבסיסי הראשון והמקורי על Wudang בשפה האנגלית, שמבוסס על ספריו בסינית של ראש השיטה הראשון, שנפטר ב-2005.

  Tai Chi Sabre, Sword, Spear - Cheng Tin Hung, Hong Kong ספר הנשקים של סגנון Wudang מודגם על ידי מי שהיה ראש השיטה הראשון ומורהו של דן דוכרטי, מבוסס על ספרו בסינית. הספר כולל הסברים ורקע לשלושת כלי הנשק והוא בעל ערך רק למי שלמד ומתרגל את התבניות.

  ספרים על סגנונות טאי צ'י צ'ואן אחרים

  Chen Style Taijiquan

  Yang Style Taijiquan

  Wu Style Taijiquan

  שלושה ספרים בהוצאת Hai Feng Publishing בהונג קונג, אשר כל אחד מהם נערך על ידי מומחה בסגנון הספציפי והמכילים חומר רב בנושאי התבניות (form) והאפליקציות שלהן, וכן הסברים על הרקע ההסטורי, עקרונות ה-push hands והמורים המפורסמים. לספרים ערך אינפורמטיבי לתלמידי טאי צ'י צ'ואן והם בסיס להשוואה ולהעשרה.

  Tai Chi Touchstones - Yang Family Secret Transmissions - Douglas Wile (Sweet Chi Press) ספר קטן ומעניין לא רק מבחינת הסגנון יאנג, אלא גם בגלל החיבור בין הטקסטים הקלאסיים לבין המשמעות היישומית שלהם, מלווה בתצלומים של ינג צ'ן פו ובנו, המדגימים את הישומים, לא תמיד בצורה משכנעת.

  Tai Chi Secrets of the Wu and Li Styles - Yang Jwing Ming (Yamma Publication Center) המחבר, יליד טאיוון המתגורר בארה"ב ונחשב ממובילי אומנויות הלחימה הסיניות שם, מוכר בעיקר בזכות ספריו בנושא צ'י-נה וסגנון ה-Long Fist קונג-פו שאולין, מתרגם את הכתבים של משפחות לי וְוווּ, ומסביר אותם. גישתו מעוררת לעיתים שאלות, אך החומר מעניין.

  The Tai Chi Secrets of the Yand Family Stayle - Yang Jwing Ming (Yamma Publication Center) עוד ספר של המחבר הנ"ל עם תרגום חומר סיני קלאסי המיוחס למשפחת יאנג, אשר מקביל, ולפעמים זהה לחומר שהופיע בספריו הקודמים.

  Practical Use of Tai Chi Chuan - Yeung Sau Chung (Hong Kong/Tai Chi Co., Boston, MA.) ספרון המדגים בתצלומים את הטכניות השונות של התבנית. המדגים הוא בנו הצעיר של יאנג צ'ן פו המפורסם, אשר משתף את בנותיו ואת תלמידיו בהדגמות. יותר פולקלור מאשר "תכל"ס".

  ספרים בנושאי טאי צ'י צ'ואן כלליים

  Tai Chi for Health and Self Defense - T.T. Liang המחבר, מורה סיני ידוע, שפעל באזור קליפורניה ותרגם חלק מהכתבים הקלאסיים של האומנות, מציג בספר זה פרשנות ותמצית נסיון אישי רב בתחומים שונים כגון לחימה, עבודת זוגות, כח פנימי וכו'. ספר טוב למתחילים.

  Tai Chi Chuan Ta Wen - Chen Wei Ming (North Atlantic Books) תרגום לאנגלית של ספר בסגנון שאלות ותגובות בין המורה - יאנג צ'ן פו לתלמידו הבכיר - צ'ן וויי מינג בנושאים שונים של השיטה. ספר המסכם את גישתו של המורה ביחס לאומנות. מעניין ותמציתי.

  Lost Classics from the Ching Dynisty - Douglas Wile (State University of New York) עוד ספר מפרי מחקרו של פרופסור ווייל, שהוא הרחבה מעוכנת של ספרו הראשון (Tai Chi Touchstones), הכולל תרגומים של הטקסטים הקלאדיים של משפחת יאנג וְוווּ, שנמצאו בשליש האחרון של המאה העשרים בחנות מלח בסין, וכן פרשנות הסטורית של האומנות בראי תקופתה.

  Scholar Boxer - Marnix Wells (North Atlantic Books) ספר רחב יריעה הסוקר את התפתחות הטאי צ'י צ'ואן בפרספקטיבה של משפחת צ'אנג, שעסקה במשך דורות באומנויות לחימה ותיעדה זאת בכתובים. הספר מעניין אך הטרמינולוגיה שלו (מסינית לאנגלית) לפעמים בעייתית ומסקנותיו מעוררות שאלות לגבי תקפותן. מכיל חומר מקורי רב, כולל תמונות.

  ספרים בעברית בנושאי טאי צ'י ומחשבה מזרחית

  טאי צ'י ועוד אוצרות - עופר כהן (הוצאה פרטית) המחבר מורה לטאי צ'י בסגנון צ'ן, מורה לנינגוצו ומתרגל זן, "מכסה" בספרו נושאים רבים ומגוונים העולים כשאלות של מתרגלים למוריהם. ספר דידקטי עם השקפת עולם מסורתית. בינתיים הטוב מסוגו בשפה העברית.

  ספר חמש הטבעות - מיאמוטו מוסאשי (אסטרולוג) תרגום של אחד מספרי המופת בנושא טקטיקה וסטרטגיה של לחימה, שחובר על ידי לוחם חרב יפני שהפך לאגדה בחייו ולהשראה לחברות טכנולוגיות בהווה.

  ספר התמורות, אי צ'ינג - ניצן וייסמן (אלישב) זהו הבסיס הפילוסופי לכל אמנויות הלחימה הסיניות. מכיל את ההקסוגרמות שנוצרו מהטאי צ'י הפילוסופי האחד, דרך היין והיאנג, עבור לפה קווה וסיים בשישייה האחרונה מספר 64.

  דאו דה צ'ינג - ספר הדרך והתמורה - לאו דזה (מוסד ביאליק) בתרגחום של יורי גראוזה (המוצלח מכולם עד כה) לשירים של הפילוסוף הטאויסטי שמקבילים באופן מפתיע לתאוריות של הטאי צ'י. ספר חובה לכל מתרגל.

  טאי צ'י - אלן פק (אור עם) תרגום לספרו של מורה אנגלי הסוקר בקיצור, על גבול הפשטנות, את עיקריה של האומנות באוריינטציה של סגנון יאנג. למתחילים הרוצים לקבל מושג "אינסטנט" על השיטה.
  על מנת לקבל עדכונים מהאתר על סדנאות וכד' יש להכניס את האימייל שלך כאן, ותוכל להצטרף לרשימת התפוצה
  אימייל:   כל הזכויות שמורות לעמותת wudang טאי צ'י - ישראל ©